Zobacz także
Wyjątkowy model biznesowy
Adam Purwin
Prezes Zarządu Polenergia S.A.
CEO (Chief Executive Officer)
Adam Purwin rozpoczął swoją karierę w 1999 roku w BRE Banku S.A., gdzie do 2003 roku pełnił kolejno funkcje relationship managera, analityka kredytowego oraz specjalisty walutowo-depozytowego oraz senior relationship managera. W latach 2003-2008 pracował jako senior relationship manager w Banku Polska Kasa Opieki S.A., a następnie w latach 2008–2009 pełnił funkcję business development managera odpowiedzialnego za transakcje M&A w Europie Środkowo-Wschodniej w Layetana Desarrollos Inmobiliarios. W latach 2009–2011 był dyrektorem Biura Fuzji i Przejęć oraz kierownikiem Zespołu Operacji Kapitałowych w Powszechnej Kasie Oszczędności Banku Polskim S.A. W 2011 roku pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego na stanowisku Dyrektora Departamentu Finansowania Projektów Inwestycyjnych, a następnie, w latach 2012–2013, w PKP S.A. na stanowisku Dyrektora Zarządzającego ds. Prywatyzacji i Nadzoru Właścicielskiego. W latach 2013-2015 pełnił następujące funkcje w PKP Cargo S.A.: Członka Zarządu ds. Finansowych (2013-2014), p.o. Prezesa Zarządu (2013-2014), a następnie Prezesa Zarządu (2014- 2015). W 2015 roku był również prezesem Zarządu Advanced World Transport B.V. W latach 2016-2019 pełnił funkcję Członka Zarządu w Luma Investment S.A. Od 2020 roku pełni funkcję Członka Zarządu Funduszu VC w Nunatak Capital sp. z o.o. oraz Członka Zarządu Statxplorer sp. z o.o. Pełnił funkcje w radach nadzorczych spółek publicznych (w tym PKM Duda S.A., Herkules S.A. i Protektor S.A.) oraz spółek niebędących spółkami publicznymi (w tym PKO BP Bankowy PTE S.A, KFB Acoustics sp. z o.o. i SentiOne S.A.). Adam Purwin jest absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie w 2000 roku uzyskał stopień magistra prawa. W 2006 roku ukończył kurs Mergers, Acqusitions and Leveraged Finance w DC Gardner Training London Warszawa, a rok później kurs Structured Products na Finance, Trainer International GmbH w Wiedniu.
Andrzej Filip Wojciechowski
Wiceprezes Zarządu Polenergia S.A.
Andrzej Filip Wojciechowski ukończył Wyższą Szkołę Handlu i Prawa (obecnie Uczelnia Łazarskiego) oraz studia MBA Carlson School of Managment University of Minnesota, prowadzone we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Karierę zaczynał w Narodowym Banku Polskim jako współpracownik prof. Leszka Balcerowicza. Specjalizuje się w transformacjach biznesowych, a w szczególności budowaniu strategii nakierowanych na wzrost wartości, zarządzania implementacją kluczowych czynników wzrostu, zmianach modeli biznesowych, budowie finansowania, zarządzaniu kryzysowym, jak również budowaniu i rozwoju zespołów. Doświadczenie zdobywał w europejskich spółkach operujących w różnych branżach.
Piotr Tomasz Sujecki
Członek Zarządu Polenergia S.A. ds. finansowych
Piotr Tomasz Sujecki jest ekspertem, posiadającym ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu wysokich funkcji menedżerskich w dużych korporacjach z sektora telekomunikacyjnego oraz energetycznego. Od 2021 r. do końca 2024 roku sprawował funkcję Członka Zarządu ds. Finansowych (CFO) w Spółce Światłowód Inwestycje – wspólnym przedsięwzięciu holenderskiego funduszu infrastrukturalnego APG oraz Orange Polska S.A.
W latach 2018-2021 związany był z poznańską grupą telekomunikacyjną INEA jako Członek Zarządu ds. Finansowych (CFO). Był współdpowiedzialny m.in. za wdrożenie nowej strategii, skoncentrowanej na biznesie infrastrukturalnym i transformacji Grupy w kierunku rozdziału działalności detalicznej od infrastrukturalnej.
W latach 2014-2016 związany był z Grupą PGNiG gdzie m.in. nadzorował proces wydzielenia do odrębnej Spółki działalności detalicznej koncernu oraz jej przygotowania do funkcjonowania na zliberalizowanym rynku gazu i energii. Pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu (CFO) odpowiadającego za finanse, inwestycje, back-office i operacje windykacyjne w nowo wydzielonym podmiocie.
Przed 2014 rokiem przez ponad 10 lat związany był z Polkomtel S.A. W spółce tej pełnił m.in. funkcje Dyrektora Departamentu Finansowego oraz Dyrektora Kontrolingu. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finanse i bakowość oraz studiów MBA na Université du Québec w Montrealu.
Łukasz Buczyński
Członek Zarządu Polenergia S.A. ds. operacyjnych
Łukasz Buczyński specjalizuje się w obszarze zarządzania i utrzymania aktywów w branży energii odnawialnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu projektami realizacyjnymi i usprawnieniowymi. Jest absolwentem Politechniki Białostockiej - ukończył studia na kierunku budownictwo, zdobywając tytuł magistra inżyniera. Na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie uzyskał dyplom Executive MBA, a następnie dyplom studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie finansami przedsiębiorstw.
W latach 2007-2012 pracował na stanowisku operacyjnym w należącej do grupy CRH spółce ERGON Poland zajmując się sprzedażą, projektowaniem i realizacją kubaturowych i mostowych struktur budowlanych. W latach 2012 a 2016, pracując w polskim oddziale firmy Senvion, odpowiedzialny był za budowę turbin wiatrowych w Polsce i Belgii.
Pomiędzy 2016-2020 rokiem, po objęciu stanowiska dyrektora w Senvion, zbudował i zarządzał działem serwisu międzynarodowego, prowadzącego swoją aktywność na lądowych i morskich farmach wiatrowych na terenie Unii Europejskiej. W zakresie morskich farm wiatrowych, Łukasz Buczyński wraz ze swoim zespołem był jednym z pionierów tego sektora w Polsce.
W 2020 roku współpracował z firmą Retail Robotics jako Head Operations & Maintenance pomagając tworzyć podwaliny pod jej przyszłe działania w zakresie montażu i serwisu produkowanych przez nią maszyn w Polsce oraz Francji.
W latach 2020-2024 Łukasz Buczyński pracował na stanowisku Head of Asset Operations w EDP Renewables, gdzie odpowiadał za zarządzanie polskimi aktywam, które stanowiły jedną z największych wiatrowych i słonecznych flot OZE należących do prywatnych inwestorów w Polsce.
W latach 2023-2024, Łukasz Buczyński przewodniczył grupie ds. O&M w ramach Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.
Dominika Kulczyk
Przewodnicząca Rady Nadzorczej
Ukończyła sinologię na Wydziale Neofilologii oraz politologię na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kształciła się w Szanghaju, Pekinie, w Rockefeller Foundation oraz w Bertelsmann Foundation. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w organach statutowych spółek prawa handlowego. Od 2013 roku członek Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, a w latach 2015- 2018 Przewodnicząca Rady Nadzorczej KI. Współzałożycielka Grupy Firm Doradczych Values prowadzącej szkolenia na temat psychologii biznesu. W latach 2013-2016 wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Inicjatorka powstania polskiej fili organizacji ekologicznej Green Cross International. Pomysłodawczyni i współfundator Kulczyk Foundation, organizacji non-profit zajmującej się niesieniem pomocy w Polsce i na świecie. Jest członkiem Rady Programowej UN Global Compact Poland oraz Ambasadorem SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Należy do Young Leaders for Tomorrow, ogólnoświatowej inicjatywy zrzeszającej młodych liderów. Kawaler Orderu Uśmiechu.
Thomas Joseph O’Brien
Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
Tom O'Brien jest partnerem zarządzającym i dyrektorem generalnym grupy Brookfield zajmującej się energią odnawialną i jest odpowiedzialny za prowadzenie i rozwój działalności w Europie. Tom O'Brien dołączył do Brookfield w 2014 roku, po przejęciu irlandzkiej spółki Bord Gaís Energy zajmującej się energią odnawialną. i od tego czasu pełnił szereg funkcji w grupie Brookfield, ostatnio pełniąc funkcję Dyrektora Finansowego dla europejskiego biznesu energii odnawialnej. Przed rozpoczęciem pracy w Brookfield, Pan O'Brien pełnił szereg funkcji w firmie. O'Brien zajmował wysokie stanowiska handlowe i finansowe w kilku organizacjach. Pan O'Brien posiada tytuł Fellow of Chartered Accountants Ireland.
Szymon Adamczyk
Członek Rady Nadzorczej
Szymon Adamczyk jest absolwentem Politechniki Śląskiej im. Wincentego Pstrowskiego
w Gliwicach, a także ukończył Podyplomowe Studium Zarządzania Akademii Ekonomiczniej
w Katowicach.
Karierę̨ zawodową rozpoczął w 1992 r. w spółce przemysłu stalowego. W latach 2000-2002 był związany z branżą budowy stacji paliw w Polsce. Od 2002 do 2023 roku rozwijał, zarządzał
i nadzorował spółkę Alumetal SA specjalizującą się w recyklingu złomów i produkcji stopów aluminiowych, których odbiorcą jest przede wszystkim przemysł motoryzacyjny.
Od 2018 roku zasiada lub zasiadał w Radach Nadzorczych wielu spółek przemysłowych m.in.
w sektorach recyklingu i produkcji metali, rolniczym, infrastrukturalnym i odnawialnych źródeł energii, w tym Polenergia S.A., Torpol S.A., U_Cont Sp. z o.o., Alumetal S.A., Feerum S.A..
Doradza, w szerokim zakresie, firmom z branży recyklingu aluminium i przemysłu stalowego.
Orest Nazaruk
Członek Rady Nadzorczej
W latach 1997-2002 Orest Nazaruk był związany z firmą Arthur Andersen, najpierw w Dziale Audytu odpowiedzialny za badania sprawozdań finansowych banków i firm ubezpieczeniowych, a potem jako doradca restrukturyzacyjny dla firm z branży paliwowo-energetycznej. Następnie w latach 2002-2004 pracował w Ministerstwie Skarbu Państwa jako Z-ca Dyrektora Departamentu Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej odpowiedzialny za przygotowywanie sektorowych programów restrukturyzacyjnych oraz nadzór właścicielski nad spółkami z sektora: gazowego oraz paliwowo-energetycznego. W latach 2004-2006 Orest Nazaruk brał udział w utworzeniu oraz był członkiem pierwszego zarządu Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System. Następnie w latach 2006-2015 pracował kolejno w spółkach kapitałowych: Selbud Inwestycje, PGNiG Energia, PGNiG Technologie pełniąc funkcje Prezesa, Członka Zarządu ds. Finansów i Obrotu oraz Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii i Restrukturyzacji. Był członkiem licznych Rad Nadzorczych spółek z branży gazowniczej oraz paliwowo-energetycznej (min.: Towarowa Giełda Energii, Anwil, PKN Orlen, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, Elektrociepłownia Stalowa Wola).
Orest Nazaruk ukończył studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, ze specjalizacją zarządzania ryzykiem na rynkach terminowych. Odbył szereg zagranicznych szkoleń min. z zakresu Międzynarodowych Standardów Rachunkowości, zarządzania strategicznego, restrukturyzacji przedsiębiorstw, zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem instrumentów pochodnych w gazownictwie i energetyce.
Ignacio Paz-Ares Aldanondo
Członek Rady Nadzorczej
Ignacio Paz-Ares Aldanondo jest starszym wiceprezesem w grupie Brookfield zajmującej się energią odnawialną, kieruje zespołem odpowiedzialnym za inicjowanie, analizę i realizację inwestycji na terenie Europy. Pan Paz-Ares Aldanondo dołączył do Brookfield w 2015 roku i pełnił szereg funkcji inwestycyjnych w Grupie ds. Grupie Energii Odnawialnej Brookfield w Europie. Obecne stanowisko zajmuje od 2019 roku. Przed rozpoczęciem pracy w Brookfield, Pan Paz-Ares był analitykiem bankowości inwestycyjnej w Citi. Pan Paz-Ares Aldanondo ukończył prawo i studia biznesowe na Universidad Autonoma de Madrid.
Emmanuelle Rouchel
Członkini Rady Nadzorczej
Emmanuelle Rouchel ma ponad 20-letnie doświadczenie jako radca prawny. W 2015 r. została zatrudniona w Brookfield i jest starszym wiceprezesem i głównym radcą prawnym w Europejskiej Grupie Energetyki Odnawialnej grupy Brookfield. Przed dołączeniem do Brookfield Pani Rouchel była starszym radcą prawnym w międzynarodowym sektorze wydobycia ropy i gazu. Swoją karierę rozpoczęła w Sullivan & Cromwell w Nowym Jorku, gdzie zajmowała się transgranicznymi fuzjami i przejęciami oraz transakcjami na rynkach kapitałowych.
Ukończyła studia podyplomowe z prawa na Columbia University, gdzie była stypendystką programu Fulbrighta i Harlana Fiske Stone'a oraz na Université Paris II Panthéon-Assas, a także ukończyła ekonomię w Ecole Supérieure de Commerce de Paris (ESCP) w Paryżu. Jest angielskim radcą prawnym, jest również przyjęta do adwokatury w Nowym Jorku i Paryżu.
prof. Piotr Ciżkowicz
Członek Rady Nadzorczej
Profesor Piotr Ciżkowicz jest menadżerem i naukowicem z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu i kierowaniu zespołami o interdyscyplinarnych kompetencjach. Jako członek zarządu Grupy PKP odpowiadał za realizację transakcji kapitałowych o łącznej wartości przekraczającej 4 mld zł (PKP ENERGETYKA, PKP CARGO, Polskie Koleje Linowe, TK Telekom) oraz transakcji na rynku nieruchomości o łącznej wartości przekraczającej 1 mld zł.
Wdrożył najbardziej rozbudowany program transformacji kolejowej w Polsce, obejmujący wielomiliardowe inwestycje w tabor i dworce kolejowe oraz kompleksowy program poprawy jakości obsługi pasażerów.
Wcześniej w Ernst&Young kierował Economic Strategy Team, a także doradzał przy transakcjach M&A. Prowadził szereg zaawansowanych projektów transformacyjnych w bankach komercyjnych (Raiffeissen Bank, Kredyt Bank) oraz instytucjach publicznych (Narodowy Bank Polski, Ministerstwo Finansów). Był członkiem rad nadzorczych wielu spółek giełdowych, państwowych i komunalnych, obecnie pełni tę funkcję w PFR Ventures oraz spółkach z portfela Nunatak Capital.
Mikołaj Franzkowiak
Członek Rady Nadzorczej
Mikołaj Franzkowiak jest absolwentem prawa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, gdzie zdobył tytuł magistra (specjalizacja: prawo finansowe). Studiował prawo i finanse na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie. Skończył także studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Mikołaj Franzkowiak posiada międzynarodowy certyfikat z zakresu finansów Charted Financial Analyst (CFA). Uczestniczył w licznych szkoleniach z zakresu rachunkowości, finansów i zarządzania (m.in. studia podyplomowe z rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu).
Swoją karierę zawodową zaczynał w firmie Ernst & Young, początkowo jako prawnik, a następnie jako analityk w zespole zajmującym się doradztwem w zakresie fuzji i przejęć.
Mikołaj Franzkowiak od 25 lat związany jest z zarządzaniem finansami. Swoje doświadczenie zdobywał pracując m.in. dla ENEA S.A. jako Członek Zarządu (Wiceprezes Zarządu ds. finansowych), gdzie odpowiadał za obszary: finansów, controllingu, IT oraz zarządzania ryzykiem oraz dla Colian Holding S.A., jako Członek Rady Nadzorczej, pełniąc funkcję Przewodniczącego Komitetu Audytu. Pracował również w BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska S.A.) jako Dyrektor Departamentu odpowiadającego za controlling/rachunkowość zarządczą dla klientów korporacyjnych, a także jako Dyrektor Departamentu, który odpowiadał za prowadzenie rachunkowości finansowej dla obszaru ALM i Skarbu (Treasury). Był również Członkiem Rady Nadzorczej BZ WBK Faktor sp. z o.o. (spółka faktoringowa).
Przez ostatnich sześć lat Mikołaj Franzkowiak odpowiadał za obszar finansów w spółce Emtel System sp. z o.o. , która jest jednym z liderów polskiego rynku instalacji teletechnicznych dla szpitali.
Szanowny użytkowniku, w zgodzie z założeniami RODO potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych w tym zawartych w plikach cookies. Dowiedz się więcej.
The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.