Priorytetem Grupy na kolejne lata jest rozwój morskich farm wiatrowych Bałtyk. Polenergia wraz z norweskim Equinor realizuje trzy projekty na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy do 3000 MW Połączenie sił i doświadczenia obu firm gwarantuje budowę farm na Bałtyku, które otworzą nowy rozdział w historii polskiej energetyki odnawialnej i zapewnią nowe moce wytwórcze, tak potrzebne w polskim systemie elektroenergetycznym w najbliższych latach.
Spółki realizujące inwestycje uzyskały dwie prawomocne decyzje środowiskowe na budowę farm Bałtyk 2 (kwiecień 2017) i Bałtyk 3 (lipiec 2016) wraz z umową przyłączeniową oraz ważną decyzję środowiskową na budowę infrastruktury przesyłowej (marzec 2019). W 2021 r. Polenergia i Equinor podpisały też umowę o przyłączenie do sieci przesyłowej Krajowego Systemu Elektroenergetycznego i uzyskały prawo do pokrycia ujemnego salda dla energii elektrycznej dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3. W 2024 r. oba projekty uzyskały komplet morskich i lądowych pozwoleń na budowę m.in. instalacji na Morzu Bałtyckim 100 turbin wiatrowych i 2 morskich stacji elektroenergetycznych, ułożenia kabli eksportowych i wewnętrznych oraz instalacji 2 stacji lądowych wraz z infrastrukturą. Mają ponadto zakontraktowanych najważniejszych dostawców, w tym turbin, fundamentów, kabli morskich i lądowych, a także podpisaną umowę na statki instalacyjne do transportu i instalacji turbin.
W 2025 roku ruszyły prace nad przekopem pod plażą koło Ustki, gdzie będzie kablami eksportowymi będzie płynął prąd z morskich farm wiatrowych. Jednocześnie w Łebie ruszyła budowa bazy operacyjno-serwisowej, która będzie obsługiwać obie farmy.
Ostateczna decyzja inwestycyjna dla projektów Bałtyk 2 oraz Bałtyk 3 jest planowana na rok 2025. Pierwszy prąd ma z nich popłynąć do sieci w 2027 roku, a w 2028 rozpocznie się komercyjny etap ich użytkowania. Łączna moc projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3 wyniesie 1,44 GW. To wystarczy, by zapewnić czystą energią odnawialną ponad 2 mln polskich gospodarstw domowych.
Trzeci projekt Bałtyk 1, o łącznej mocy do 1560 MW, ma ważne pozwolenie na lokalizację, uzyskane warunki przyłączenia od operatora systemów przesyłowych i decyzję środowiskową. Jest on szykowany do pierwszej w Polsce aukcji offshore wind zaplanowanej na 2025 rok.
Okres eksploatacji morskich farm wiatrowych przewidziany jest na 25–30 lat.