Wynik z działalności finansowej po dwóch kwartałach 2021 roku był wyższy od wyniku uzyskanego przed rokiem o 226,6 mln PLN, na co miały wpływ przede wszystkim przychody finansowe z tytułu dodatkowych płatności (earn-out) otrzymanych w związku ze sprzedażą udziałów w spółkach MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III w kwocie 225,8 mln PLN. Płatności te są wynikiem realizacji umowy z Equinor z 2018 roku i były możliwe po uzyskaniu decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki o przyznaniu każdej z tych spółek prawa do pokrycia ujemnego salda dla wytworzonej przez nie energii elektrycznej, czyli włączeniu obu projektów do pierwszej fazy systemu wsparcia dla morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.
Realizacja Strategii Grupy na lata 2020 – 2024 przebiega bez istotnych zakłóceń. Budowy farm wiatrowych Szymankowo, Dębsk oraz Kostomłoty o łącznej mocy 186 MW przebiegają zgodnie z planem. 23 czerwca 2021 roku podpisany został protokół zakończenia prac budowlanych na FW Szymankowo. Złożone zostały już wnioski o pozwolenie na użytkowanie oraz o koncesję. W przypadku FW Dębsk, która jest największą realizowaną inwestycją w historii Polenergii, wykonano już fundamenty wszystkich turbin oraz place manewrowe i drogi dojazdowe. Wykonane zostały też wszystkie linie średniego napięcia oraz 62-kilometrowa, podziemna linia kablowa wysokiego napięcia (najdłuższa podziemna zmiennoprądowa linia WN w Europie), która połączy FW Dębsk ze stacją Energa Operator w Płocku. We wrześniu rozpoczną się transporty głównych komponentów 55 turbin wiatrowych, które już czekają w Porcie Gdynia. Na FW Kostomłoty wykonano już wszystkie drogi serwisowe oraz zakończono prace palowe dziewięciu fundamentów. Trwa układanie linii średniego i wysokiego napięcia oraz przygotowanie fundamentów. W przypadku projektu FW Piekło oraz FW Grabowo trwają prace zmierzające do podjęcia finalnej decyzji inwestycyjnej i rozpoczęcia budowy.
Trzy portfele projektów fotowoltaicznych: FF Sulechów II, FF Sulechów III oraz FF Buk pozyskał finansowanie umożliwiające ich realizację. Aktualnie projekty FF Sulechów II i FF Sulechów III są już w fazie budowy, a w sierpniu zaplanowano rozpoczęcie budowy projektu FF Buk. Zakończenie budowy 29 instalacji o łącznej mocy 28 MWp planowane jest w pierwszej połowie 2022 roku.
Polenergia z powodzeniem realizuje nową strategię w segmencie obrotu i sprzedaży poprzez rozwój nowych i istniejących obszarów biznesowych. Spółka znacznie zwiększyła wolumeny sprzedaży do odbiorców przemysłowych i aktywnie pozyskuje kolejnych klientów. Uruchomiona została już sprzedaż energii odnawialnej do klientów końcowych przez spółkę Polenergia Sprzedaż. Zielona energia produkowana w aktywach wytwórczych Grupy sprzedawana jest jako energia z przyszłości, w wyjątkowym na polskim rynku standardzie Energia 2051, poprzez stronę internetową oraz kanały telesprzedaży. Aktywnie rozwijana jest też działalność w zakresie agregacji zewnętrznych wytwórców OZE. Przygotowywane są również produkty krótko i długoterminowe dla segmentu niezależnych wytwórców oraz odbiorców OZE. W ramach linii biznesowej usług elastyczności podpisano umowę na świadczenie usługi Interwencyjnej Redukcji Poboru z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi. Realizacja usługi DSR obok już realizowanych usług systemowych odbudowy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego potwierdza, że Polenergia jest kluczowym uczestnikiem KSE wspierającym jego bezpieczeństwo.